Szanowni Państwo,

kilka dni temu pojawiły się oficjalne wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 roku.

Poniżej załączamy link do zapoznania się z w/w wytycznymi:
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz?fbclid=IwAR3q2U8oaMOlGQE_-VAHGQYHQYY3NWKGiTgHw85gqrgkecI5A742EFANpO8

W związku z powyższymi wytycznymi GIS każdego dnia spotykamy się z ogromną liczbą zapytań ze strony – przede wszystkim – Rodziców dzieci i młodzieży zapisanych na kolonie i obozy, które mają się odbyć na terenie naszego Ośrodka, poniżej przedstawiamy kilka szczegółów dotyczących położenia Ośrodka, pokoi, łazienek, kąpieliska itp. :

1. Położenie Ośrodka
Ośrodek Wypoczynkowy “Kormoran” położony jest w Sycowej Hucie, 5 km od miasta Kościerzyna, w środku lasu, pośród mniejszych i większych jezior (cudowny azyl, z dala od dużych skupisk ludzkich,) Mamy do dyspozycji ogromny ogrodzony 4 ha teren , na którym łatwo zachować dystans społeczny i doskonałą infrastrukturę do realizacji zajęć.
W odległości 7 km znajduje się Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Kościerzynie, której pracownicy rokrocznie kontrolują nasz obiekt.
Ważne !
Powiat Kościerski jest w tej chwili jednym z najbezpieczniejszych regionów w Polsce jeśli chodzi o zagrożenie koronawirusem (COVID-19) Zobaczcie sami:

https://www.psse.kna.pl/2020/05/14/informacja-z-dnia-17-marca-2020-roku-zwiazana-z-covid-19-zapaleniem-pluc-spowodowanym-nowym-koronawirusem-sars-cov-2-w-powiecie-koscierskim/

2. Pokoje
Większość naszych pokoi jest 5 osobowa ale każdy z tych pokoi jest podzielony w środku na dwa, osobne mniejsze pokoje. Pokoje wyposażone są oczywiście w łazienki. W każdej łazience zapewnione jest mydełko sanitarne do dezynfekcji rąk.
Wykonywana jest również codzienna dezynfekcja toalet a ponadto dezynfekcja powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, blatów, włączników itp.
Pokoje podczas zmian turnusów zostaną zdezynfekowane skuteczną metodą zamgławiania z użyciem profesjonalnych środków dezynfekujących z atestem. W tym miejscu pragniemy podkreślić, iż naszym priorytetem zawsze było i jest bezpieczeństwo naszych Klientów, przede wszystkim tych najmłodszych dlatego zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt tzw. zamgławiacze oraz środki dezynfekujące.
3. Zabezpieczenie Ośrodka przed wejściem osób z zewnątrz
Ogromny, 4 hektarowy teren Ośrodka jest ogrodzony, bramy wjazdowe zamknięte a jedyna bramka wejściowa pilnowana przez obsługę Ośrodka. Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy zakaz przebywania na terenie Ośrodka osób nie będących naszymi Klientami i będziemy go praktykować również w tym roku.
4. Kąpielisko
Ośrodek leży wzdłuż linii brzegowej pięknego i czystego jeziora Sudomie.
Jako jeden z niewielu tutejszych Ośrodków posiadamy własną plażę oraz legalne kąpielisko, strzeżone przez ratowników WOPR. Zarówno z kąpieliska jak i z plaży korzystają tylko nasi Goście.
5. Zapewnienie oddzielenia poszczególnych grup z różnych województw od siebie.
Teren Ośrodka jest bardzo rozległy, posiadamy kilka sal, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej, halę namiotową, sprzęt wodny itd. itp Z całej powyższej infrastruktury korzystają tylko nasi Klienci. Od początku działalności stosujemy wraz z organizatorami wypoczynku tzw “rozpiskę poszczególnych atrakcji” w rozbiciu na poszczególne grupy. Do tej pory coś takiego funkcjonowało po to aby poszczególne grupy nie nakładały się na siebie a teraz sprawdzi się ten sposób idealnie w dobie tzw izolacji.
Ponadto sprzęt wodny czy też wspólne przestrzenie będą dezynfekowane po każdorazowym użytkowaniu przez daną grupę dzieci.
6. Wydawanie posiłków
Posiadamy dużą stołówkę na której grupy będą spożywały posiłki przy osobnych stolikach, przypisanych do danej grupy na cały czas trwania obozu czy też kolonii.
Każda grupa będzie wchodzić na posiłek o innej godzinie. Zarówno stoliki jak i zastawa będą każdorazowo dezynfekowane. Tak było praktykowane do tej pory i tak zostanie.

W tym miejscu musimy jeszcze odnieść się do jednej dla nas bardzo istotnej kwestii a mianowicie formy wydawania posiłków.
Mamy wręcz nadzieję, że wydawanie śniadań i kolacji będzie możliwe w formie bufetu szwedzkiego. Uszczęśliwianie dzieci gotowymi, przygotowanymi wcześniej na talerzach porcjami jedzenia, które nie są ich przysmakami byłoby dla nas zwykłą porażką i wyrzucaniem jedzenia do tzw kubła. Nasze “bufety” staramy się urozmaicać we wszystko co tylko dzieci lubią. Są wędliny, sery, jajecznica, parówki, mleczko, chrupki, warzywa, dżemy itd. itd.
Każdy je to co chce i ile chce, bez wydzielania i wyliczania … Owszem, w “naszych” czasach na kolonii dostawaliśmy porcje talerzowe – 3 plasterki szynki, sera i pomidora + bułeczka (którą ciężko było przekroić zwykłym tępym nożem). Czasy się zmieniły- sami mamy dzieci i wiemy że zmuszanie ich do zjedzenia czegoś czego nie lubią jest wręcz niemożliwe 🙂
Oczywiście ze swojej strony obiecujemy, iż dostosujemy się do obowiązujących przepisów w powyższym zakresie ale mamy nadzieję, że nasi Goście nie będą musieli otrzymywać “wydzielanych” porcji 🙂

Szanowni Państwo,
W naszym “Kormoranie” już wdrożyliśmy wiele nowych procedur. Na terenie obiektu postawione są dozowniki z płynami i żelami do dezynfekcji rąk, cały personel został przeszkolony z obowiązujących procedur, zapewnione są też środki ochrony osobistej. Wszystkie prace porządkowe wykonywane są częściej, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekowania powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy krzeseł i powierzchni płaskich. Przeprowadzamy również cykliczne opryski obiektu przeciwko komarom i kleszczom. Nasza kuchnia spełnia najwyższe standardy oraz wszelkie procedury związane z COVID-19. Przygotujemy się na przyjazd naszych najmłodszych Gości zgodnie z wszelkimi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. To w naszym interesie jest aby dzieci i młodzież przebywająca na terenie naszego Ośrodka była bezpieczna i dołożymy wszelkich starań aby to bezpieczeństwo im zapewnić !

To chyba wszystko …
W przypadku jakichkolwiek pytań czy też sugestii zapraszamy do kontaktu 🙂